شرکت ساتر مهر صنعت

تلفن: 66479561-021 | 66479571-021   فکس: 66479578-021

 | 

داکت اسپلیت ایرانی | خط تولید کولر گازی | کولر گازی ایرانی | مونتاژ کولر گازی داخلی | فن کوئل ایرانی | کولر گازی با wifi | چیلر و مینی چیلر | هواساز آپارتمانی | تهویه مطبوع مستقل | آزمایشگاه کولر گازی | لابراتوار کولر گازی

مفتخریم برای اولین بار در ایران بهترین داکت اسپلیت ایرانی را با قیمت مناسب در اختیار شما مشتریان عزیز می گذاریم.

داکت اسپلیت ایرانی / قیمت داکت اسپلیت / خرید داکت اسپلیت / فروشگاه داکت اسپلیت /

فروشگاه کولرگازی | قیمت فن کویل | مونتاژ داکت اسپلیت | کنترل کیفیت کولرگازی | انواع داکت اسپلیت | فروش ویژه داکت اسپلیت

راهنمایی تکنولوژی های بکار رفته در کولرهای گازی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تکنولوژی اینورتر:  یکی از مهمترین و پرطرفدارترین تکنولوژی های جدید امروزی در کولر گازی است. این تکنولوژی باعث می شود دما در شرایط ایده آل نگه داشته شود

بدون اینکه نیاز به روشن  وخاموش شدن های متعدد کمپرسور باشد و بر اساس گفته ها میزان مصرف انرژی را تا 60% کاهش می دهد که صرفه جویی بسیاری را به همراه می آورد.

تکنولوژی اینوررتر چیست ؟

اینورتر به معنای وارونه کردن یا معکوس کردن می باشد . در سیستم های کمپرسوری نیز به معنای دور متغیر می باشد بطوری که چرخش و سرعت کمپرسور دورانی متغیر است و بر اساس دما و رطوبت تنظیم شده توسط کاربر دور کمپرسور کم یا زیاد می شود . به عبارت دیگر کمپرسور هیچگاه در زمانی که به دمای دلخواه کاربر برسد کاملا خاموش نمی شود فقط دور آن کم شده و با حداقل مصرف برق کارمی کند و بسته به نیاز مجدد شروع به کار با دور بالا می کند. بنابراین همیشه دور کمپرسور زیاد یا در جهت عکس کم شده و به اصطلاح کمپرسور استارت اضافه نمی کند در نتیجه عمل اتومات کردن و استارت کردن کمپرسور که عوامل اصلی مصرف زیاد برق هستند در سیستم های اینورتر اتفاق نمی افتد . اینورتر درواقع با تغییر فرکانس و ولتاژ برق باعث کاهش مصرف انرژی شده و تمام عملکرد های دستگاه هوشمند می باشد.

کمپرسورهای اینورتر عمدتا با گاز جدید410 که با محیط زیست سازگار است کارمی کنند و درنتیجه راندمان دستگاه بالاتر می رود.

شرکت های سازنده معمولا پنل های داخلی اسپلیت های اینورتر را زیباتر می سازند تا انگیزه ای برای خریداران باشد. اسپلیت های اینورتر یک یا چند پانله با یونیت های داخلی دیواری، زیرسقفی و کانالی سرد و گرم تولید می گردند. کولرهای گازی اسپلیت مدل اینورتر 60 الی 65 درصد مصرف کمتری دارند هرچند قیمت شان بالاتر است.

کولر گازی اینورتر مناسب شما چیست ؟

در هنگام خرید کولر گازی اینورتر به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این نوع کولر زمانی باعث کاهش مصرف برق خواهد شد که کولر گازی اینورتر با تمام توان کار نکند ، به عبارت دیگر نیاز سرمایشی محیط می بایست کمتر از ظرفیت کولر باشد و در غیر اینصورت تفاوتی میان کولر گازی اینورتر و معمولی وجود ندارد.

برای مثال در کشور مالزی در سال گذشته با توجه  به وجود کولر های گازی اینورتر ، فروش دستگاههای معمولی 30 درصد افزایش داشته است.

کولرهای گازی اسپلیت عرضه شده با تکنولوژی (اینورتر)ضمن افزایش قدرت سرمایش و همچنین گرمایش فوق العاده و قابلیت پرتاب باد بسیار بالا (12 متر), میزان مصرف انرژی برق را تا 60% کاهش داده و بدین ترتیب در رده مصرف انرژِی +A ( بالاتر از سطح انرژِی A) قرار میگیرند. این سیستمها همچنین مجهز به فیلترهای چندگانه پلاسما , ضد آلرژی و ویروس و گاز R410 که کاملا" سازگار با محیط زیست میباشد نیز هستند. از دیگر مزایای این دستگاهها عملکرد فوق العاده کم صدا ( 19 دسی بل – کمتر از صدای موجود در کتابخانه) , ظاهر بسیار شیک و زیبای پنل , نصب آسان و کیفیت فوق العاده بالای قطعات استفاده شده در ساخت آنها میباشد. کلیه سیستمهای اسپلیت اینورتر ساخت کره جنوبی در سال 2011 میباشند. 

باز و بسته شدن خودکار دریچه های کولر: هوا را در جهات گوناگون به گردش در می آورند.

ریموت کنترلجهت کنترل کارکرد کولر از راه دور

نمایشگر ویژه دیجیتال: برای نشان دادن دمای محیط

سیستم خواب راحت: (good sleep)  این سیستم با کنترل دقیق دما و تنظیم خودکار رطوبت، خوابی آرام را برای شما به ارمغان می آورد. همچنین در مقایسه با حالت خنک کنندگی عادی، در مصرف انرژی کولر نیز صرفه جویی می نماید.

سیستم : turbo درحالت توربو درحین سرمایش (و یا گرمایش)  کمپرسور برای مدت 30 دقیقه بدون توجه به دمای محیط کارخواهد کرد. بعد از مدت 30 دقیقه دستگاه از حالت توربو خارج شده و به حالت نرمال برمیگردد. دراین حالت بیشترین پرتاب باد توسط فن صورت می پذیرد. این قابلیت به منظور ایجاد تسریع در خنک شدن محیط دلخواه شما در کولر گازی در نظر گرفته شده است.

سیستم صرفه جویی در مصرف انرژی :(energy saving)  با استفاده از این سیستم، بعد از رسیدن به دمای دلخواه، کولر با استفاده از اینورتر هوشمند در حالت بهینه ی اقتصادی کار می کند و از روشن – خاموش شدن های مرتب و بی بازده دستگاه جلوگیری می شود. بدین ترتیب در مصرف انرژی صرفه جوئی زیادی می شود.

محافظ کمپرسور:   در مقابل صدمات احتمالی ناشی از نوسان برق از کمپرسور کولر محافظت می نماید.

فیلترهای تصفیه هوای چندگانه: از انتشار ذرات آلرژی زا و گرد و غبار در فضا جلوگیری کرده و هوایی پاک را ایجاد می نماید.

سیستم یون میکروپلاسما: ویروس ها و باکتری های موجود در هوا را می زداید.

فیلتر PURE:فیلتر پیور در کولر گازی باعث می شود تا گرد و غبار موجود در هوا به شکل قابل توجهی فیلتر شده و باد خروجی از کولر کاملا پاک باشد.

چراغ هشدار تمیز کردن فیلتر: زمانی که فیلتر کولر نیاز به تمیز کردن داشته باشد، شما را آگاه می سازد.

سیستم تأخیر شروع به کار: می توانید آن را تنظیم نمایید تا کولر در زمان خاصی روشن شده و شروع به کار نماید.

سیستم حالت آرام :(quiet mode) جهت حداکثر کاهش صدای کولر به کار می رود.

سیستم نانوسیلور: این سیستم نیز با استفاده از یون های نقره به از بین رفتن میکروبها وانواع باکتری های موجود درهوا کمک کرده و در نتیجه علاوه بر داشتن محیطی خنک و مطلوب، فضایی عاری از باکتری و کاملا سالم را ایجاد می نماید.

کمپرسور : utr plus کمپرسوری بسیار قدرتمند که قادر است حتی گرمایی طاقت فرسا را در کوتاه ترین زمان به هوایی سرد و مطبوع تبدیل نماید. وجود این کمپرسورها به ویژه برای مناطق گرمسیر بسیار سودمند است.

بادزن اتوماتیکبادزن اتوماتیک در کولر همان سیستم فن بدون استفاده از کمپرسور است و برای مواقعی است که شما سرمای زیادی نیاز ندارید.

کاهش مصرف برق کولر گازی

از آنجا که کولرهای گازی  به سه دسته کولرهای مناسب برای مناطق گرمسیر، معتدل و سردسیر تقسیم می شوند، موقع خرید، کولر را متناسب با آب و هوای محل زندگی خود انتخاب نمایید.

درزگیری مناسب اطراف كولر، قرار نداشتن در معرض تابش مستقیم خورشید، قرار گرفتن در مسیر جریان باد، در نظر گرفتن فضای کافی در پشت کولر برای گردش هوا، سرویس به موقع،  تمیز نمودن فیلترهای هوا، کندانسور و رادیاتور و مجهز بودن دستگاه به سیستم اینورتر، همگی تاثیر به سزایی در كاهش مصرف انرژی دارند.

 

درانتخاب نوع و قدرت کولر گازی، ابعاد اتاق شما بسیار مهم است .گاهی شما برای یک اتاق کوچک کولر گازی با قدرت بالایی خریداری می کنید و بعد مجبور هستید که همیشه آن را در حالت کم قرار دهید و یا از شدت سرمایش اذیت شوید. در آن هنگام هزینه گزافی را بابت هدر رفتن انرژی بر خود تحمیل می نمایید.

استفاده از لامپ های كم مصرف در محیط بدلیل تشعشع حرارتی كمتر این لامپها میزان مصرف برق کولرهای گازی را به میزان قابل توجهی كاهش می دهد.

تمامی كولرهای گازی دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) هستند. لذا با توجه به اینكه بهترین درجه برودت منزل در فصل تابستان بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد است، می بایست از سرد كردن بیش از حد محل سكونت خودداری كرد.

استفاده بی مورد و یا همزمان از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق، سماور، لامپ رشته ای و … باعث افزایش بار گرمایی محیط می شود، كه این امر زمان كار كولر گازی را جهت رسیدن به برودت مطلوب، افزایش داده و در نتیجه منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی الكتریكی در كولر گازی می شود. بنابراین كارهایی نظیرپخت و پز، اتوكشی و … را در ساعاتی انجام دهید كه گرمای هوا كمتر است.

در تابستان معمولاً سه منبع عمده گرمای ناخواسته در منزل وجود دارد: گرمای هوای خارج كه از طریق سقف و دیوار هدایت می شود، گرمایی كه از لامپ ها و لوازم خانگی انتشار می یابد و نور خورشید كه از راه پنجره ها به داخل می تابد. با استفاده از سایبان، پرده كركره و یا پرده پارچه ای با رنگ روشن، می توان نور خورشید را به سمت بیرون منعكس نموده و از میزان مصرف کولر گازی کاست.

 

بازدید 1794 بار

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

تماس با ما:

 

تلفن : 66479561-66479571-66479564

ایمیل: info@yurama.ir

فروش: sale@yurama.ir

خدمات پس از فروش: service@yurama.ir

JoomShaper

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه

هاستینگ: ناب سرور